همایش رعایت حقوق مصرف کنندگان ۱۳۹۶

چهارمین همایش استانی حمایت از حقوق مصرف کنندگان خراسان رضوی با حضور عضو هیات مدیره سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور و مسئولین استانی برگزار شد.

در این همایش که روز ۵ مرداد ۱۳۹۶ در مشهد و با حضور جمعی از مسئولین استانی و مدیران بنگاه های اقتصادی و خدماتی استان برگزار شد فرهاد دلق پوش، عضو هیئت مدیره سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور، گفت: رعایت حقوق مصرف کنندگان یک قانون بین المللی و ضابطه ای در جهت رعایت حقوق مردم است که درآن رعایت حقوق مصرف کنندگان تضمین می شود.

وی افزود: خراسان رضوی یک استان مستعد و دارای قابلیت های غنی برای رشد و توسعه در عرصه اقتصادی و صنعتی است. دلق پوش ادامه داد: در این استان زیرساخت های لازم فراهم است و ما انتظار داریم این استان الگو برای تولید و رعایت حقوق مصرف کنندگان مطرح شود که در این راستا باید تلاش کنیم.

در این نشست خانم علیرضایی ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: بهبود در عملکرد و آینده نگری در رعایت حقوق مصرف کنندگان مستلزم داشتن چندجانبه گرایی است که یک بعد آن مذاکره با تولیدکنندگان و ارائه دهندگان کالا و خدمات برای چگونگی نهادینه کردن مولفه های جدید و استانداردها است.
وی اضافه کرد ابعاد دیگر چندجانبه گرایی ، توجه به نقش و میزان دخالت تشکل ها در تصمیم گیری ها، توجه به نقش اطلاع رسانی  رسانه ها در زمینه حقوق مصرف کنندگان، تدوین استانداردهای عملیاتی برای کالاها و خدمات که همان مذاکره با بازارهای دنیا که زبان گفتگو با مصرف کننده است، می باشد و مهمترین بعد آن نیز توجه به  خواسته ها و شکایات مصرف کنندگان و پرسشگری هدفمند اصحاب رسانه در حقوق مصرف کننده  جهت برخوردار سازی آنها از استانداردهای بین المللی است.

برچسب ها

پاسخ دهید

ایمیل شما هرگز پخش نخواهد شد.

top